1. דף הבית
  2. סריגה

סריגה

מספר המוצרים בסל : 0

מהי סריגה ?

סריגה היא מלאכה רב-תכליתית שאנשים מכל הגילאים נהנו ממנה במשך מאות שנים. בין אם אתה ילד או מבוגר, איסוף זוג מסרגות וקצת חוט יכול להציע שפע של יתרונות לרווחתך הנפשית והפיזית כאחד. משיפור היצירתיות והמיקוד ועד לקידום הרפיה ותשומת לב, סריגה היא תחביב באמת מתגמל. 

יתרונות הסריגה ומדוע כדאי לאמץ את מלאכה זו לילדים ומבוגרים ?

1. פיתוח מיומנויות מוטוריקה עדינה:

סריגה דורשת תנועות ידיים מדויקות וקואורדינציה, מה שהופך אותה לפעילות מצוינת עבור ילדים לפיתוח המוטוריקה העדינה שלהם. החזקת המחטים ותמרון, שליטה במתח החוט וביצוע תפרים שונים תורמים כולם לחידוד התיאום והמיומנות של עין והיד שלהם.


2. שיפור הריכוז והמיקוד:

בדיוק כמו מבוגרים, ילדים לעתים קרובות מוצאים את עצמם מוקפים בהסחות דעת שונות. סריגה יכולה להיות כלי נפלא לשיפור הריכוז והמיקוד. האופי החוזר של הסריגה עוזר לילדים ללמוד לשמור על תשומת לב ולהישאר מעורבים במשימה, מה שיכול להשפיע לטובה על הביצועים שלהם ועל היכולת הכללית להתרכז.


3. עידוד יצירתיות ודמיון:

סריגה מציעה אינסוף אפשרויות ליצירתיות ולמשחק דמיון. ילדים יכולים להתנסות עם צבעים, מרקמים ודפוסים שונים, המאפשרים להם לבטא את הסגנון והרעיונות הייחודיים שלהם. סריגה גם מעודדת כישורי פתרון בעיות כשהם מנווטים בין דפוסים או ממציאים עיצובים משלהם.


4. בניית ביטחון עצמי וסבלנות:

השלמת פרויקט סריגה מספקת תחושת הישג ומגבירה את ההערכה העצמית של הילדים. כשהם רואים את היצירות שלהם מתעוררות לחיים תפר אחר תפר, הם צוברים אמון ביכולותיהם ומבינים את הערך של סבלנות והתמדה. התגברות על אתגרים ושליטה בטכניקות חדשות משרה תחושת גאווה ונכונות לקחת על עצמם מאמצים יצירתיים נוספים.


היתרונות אצל מבוגרים :

1. הפגת מתחים והרפיה:

לסריגה יש השפעה מרגיעה על הנפש והגוף, מה שהופך אותה לפעילות אידיאלית להפגת מתחים. התנועה החוזרת של הסריגה והנקישה הקצבית של המחטים יכולה לגרום למצב של רגיעה ותשומת לב. זה עוזר להפחית חרדה ומוריד לחץ דם .


2. שיפור התפקוד הקוגניטיבי:

העיסוק בסריגה מעורר תפקודים קוגניטיביים שונים אצל מבוגרים. מעקב אחר דפוסים מורכבים, ספירת תפרים ויצירת עיצובים מורכבים דורשים מיקוד וריכוז נפשיים. סריגה רגילה יכולה לשפר את הזיכרון, לשפר את כישורי פתרון בעיות ולטפח יצירתיות.


3. טיפוח קשרים חברתיים:

סריגה היא פעילות חברתית שמקרבת בין אנשים. הצטרפות לחוגי סריגה, מועדונים או חוגים מספקת הזדמנויות למבוגרים לפגוש אנשים בעלי דעות דומות, לשתף רעיונות ולבנות חברויות מתמשכות. זה יוצר תחושה של קהילה ושייכות, ומשפר את הרווחה החברתית הכוללת.


סריגה מציעה שפע של יתרונות הן לילדים והן למבוגרים. היא מטפחת יצירתיות, משפרת את המיקוד, מקדמת רגיעה ומטפחת קשרים חברתיים. 


logo בניית אתרים